14 czerwca, 2024

Dzieci od pierwszych dni swojego życia mają wiele badań sprawdzających, czy prawidłowo się rozwijają. Im szybciej nieprawidłowość zostanie wykryta, tym mniej niebezpiecznych powikłań może się zdarzyć. Dlatego też między innymi powinny przynajmniej trzy razy być poddane profilaktycznemu usg bioderek. W Poznaniu można te badanie wykonać między innymi w gabinetach NeoMedica. Jest to badanie bezinwazyjne, bezbolesne dla maluszka.

USG bioder w Poznaniu pozwala na ochronę przed chorobami

Wykonywanie badania USG bioderek pozwala na wykrycie tzw złuszczania się głowy kości biodrowej, które powoduje wiele uszkodzeń w stawie biodrowym maluszka. Odpowiednio wcześnie wykryte, jest całkowicie wyleczalne, a maluch nie ma problemów z poruszaniem się. Dlatego też każdy maluch musi mieć wykonane to badanie co najmniej dwa razy, jeśli podejrzewa się, że coś niedobrego się dzieje, wykonuje się trzecie badanie. O konieczności czy nie wykonania trzeciego badania decyduje lekarz na podstawie wcześniejszych badań.

Szybkie zapisy w Neomedica

Na badanie bioderek czasami ciężko się dostać w terminie, ponieważ jest niewiele miejsc, gdzie można badanie wykonać. Dlatego też warto zdecydować się na zapisanie na badania jak maluch się urodzi. Formularz zgłoszeniowy, oraz informacje, jak przygotować malucha do badania można znaleźć na stronie Neomedica

  Neonatolog dziecięcy