16 czerwca, 2024

W Neomedica przyjmuje wiele specjalistów. Jeśli szukasz neonatologa dziecięcego, to właśnie tu znajdziesz dobrych specjalistów. Aby poznać pełna ofertę oraz umówić dziecko na wizytę, sprawdź stronę internetową gabinetów Neomedica. Wiele osób ma obawy o swoje dziecko i chce mieć pewność, że jego dziecko jest zdrowe. Odpowiedni neonatolog dziecięcy pozwoli rozwiać wątpliwości oraz wykryć ewentualne nieprawidłowości.

Badania diagnostyczne dzieci

W gabinetach Neomedica pediatra w czasie wizyty może wykonać maluszkowi badania diagnostyczne. Należą do nich między innymi badanie USG doppler serca dziecka, zwane elektrokardiogramem czy też echem serca. Echokardiogram („echo”) jest badaniem ultrasonograficznym, które wykorzystuje fale dźwiękowe do oglądania serca. Jest bezpieczny, bezbolesny i bez promieniowania.

Obrazy serca dziecka można oglądać na małym monitorze podczas wykonywania zabiegu. Skupia się na sercu i naczyniach krwionośnych wokół serca i pozwala na wykrycie nieprawidłowości działania serca malucha.

Badania układu nerwowego

W czasie wizyty lekarz może sprawdzać prawidłowość rozwoju maluszka. Jednym z badań, które może wykonać, to badanie USG przezciemiączkowe, które pozwoli mu na ocenę rozwoju układu nerwowego oraz mózgu, do czasu zrośnięcia się ciemiączka. Jest to badanie nieinwazyjne, do którego mama z dzieciątkiem nie musi się przygotowywać. Warto jednak zadbać, by maluch był wyspany i spokojny, wtedy badanie przeprowadza się szybciej i spokojniej.

  USG bioderek dla dzieci w Poznaniu