22 kwietnia, 2024

Łazienka to miejsce intymne, w którym poświęcasz czas dla siebie i dbasz o swoją prezentację! Nic nie jest zatem ważniejsze niż lustro, które daje piękny obraz. Niezależnie od tego, czy chodzi o golenie, nakładanie makijażu, czy po prostu codzienną higienę, lustro łazienkowe musi być oświetlone mądrze, całkowicie bezpiecznie i w stylu, który Ci odpowiada. Pojawia się zatem pytanie jakie oświetlenie do łazienki nad lustro wybrać?

Jakie światło nad lustro do łazienki?

Podświetlane lustro łazienkowe to gwarancja wyjścia o poranku z odpowiednim strojem i wyglądem! Zwłaszcza jeśli nosisz makijaż. Ponieważ dokładnie odtwarza światło dzienne (białe światło zbliżone do światła naturalnego) i zapewnia większą przejrzystość, unika obszarów zacienionych. W przypadku oświetlenia wszystko będzie zależeć od wielkości twojego lustra.

Małe lustro łazienkowe, wymaga tylko jednego punktu oświetlenia, podczas gdy przy dużym lustrze konieczne jest już kilka źródeł światła. Ale bądź ostrożny, przed zainstalowaniem tych punktów świetlnych należy znać zasady: słabe oświetlenie ma tendencję do zniekształcania twarzy; jeśli jest za silne, podkreśla cienie. Dobrym kompromisem w celu wyeliminowania cieni jest oświetlenie boczne: dlatego montujemy punkty świetlne po prawej i lewej stronie lustra. Jak oświetlić lustro łazienkowe?

Jakie oświetlenie przy lustrze łazienkowym?

Podświetlane lustro lub lustro ze zintegrowanym oświetleniem jest coraz częściej obecne w naszych łazienkach. Ma tę zaletę, że jego źródło światła jest umieszczone dokładnie w miejscu, które sprawi, że światło będzie jak najbardziej naturalne. Oświetlenie skierowane jest bezpośrednio na twarz, unikając tworzenia cieni od światła pośredniego.

Teraz podświetlane lustro łazienkowe zostało ozdobione nowymi technologiami z ekranami multimedialnymi, integracją dźwięku, możliwością doładowania laptopa czy nawet oglądania ekranu tabletu. Ale najbardziej użyteczną technologią, którą zaczynają mieć prawie wszystkie podświetlane lusterka, jest folia przeciwmgielna. Abyś nawet po gorącej kąpieli mógł zobaczyć siebie w lustrze.

  Postęp komputeryzacji w naszych czasach

Łazienka jest pomieszczeniem często zaniedbywanym w dekoracji, a wyposażenie jest często bezosobowe. Nie wahaj się dopasować swojego stylu do oświetlenia. Aby uzyskać harmonijny wygląd, dopasuj materiały i kolory swojej lampy wiszącej lub kinkietu do swojej łazienki i lustra łazienkowego. Sprawdź również: Jakie wieszaki na ręczniki do łazienki wybrać?