Artykuły

Filtry Brita, jak uniknąć błędów przed zakupem

Filtry Brita, jak uniknąć błędów przed zakupem

Woda z kranu nie jest czysta bez względu na to, jak dobra jest lokalna stacja uzdatniania wody. Dlatego z pomocą przychodzą filtry Brita. Dzieje się tak, ponieważ woda musi pokonać kilometry rurociągiem, aby dotrzeć do Twojej nieruchomości. Te rury są często stare, przez co na pewno nie najbardziej higieniczne. Mogą być pożywką dla mikroorganizmów, takich jak bateria E. coli. Gdy woda przepływa przez rury, te drobnoustroje mogą zostać wraz z nią przeniesione do naszych domów.

 

Filtry do wody Brita, najważniejsze parametry techniczne

Pomijając już mikroorganizmy, woda z kranu może również zawierać niebezpieczne związki nieorganiczne, takie jak arsen i ołów, niebezpieczne związki organiczne. Znaleźć mogą się nawet środki dezynfekujące. W dużych stężeniach każda z powyższych substancji może prowadzić do różnych zaburzeń żołądkowo-jelitowych.

Jednak problemy zdrowotne nie są jedynym powodem, dla którego ludzie inwestują w dzbanki filtrujące. Jednym z najpopularniejszych powodów jest to, że ludzie nie lubią smaku wody z kranu. Natomiast filtr do wody Brita może ten smak znacznie poprawić.

 

Brita filtr, wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Filtry Brita do dzbanków są montowane na górze pojemników na wodę. Kiedy do wlotu wlewa się niefiltrowaną wodę, filtr centralny usuwa wszystkie obecne zanieczyszczenia, a czysta woda jest ostatecznie odprowadzana do zbiornika podstawowego. Procedura filtrowania może trwać od kilku sekund do kilku minut w zależności od ilości wody włożonej do dzbanka strefafiltrow.pl/filtry-do-Brita

Dzbanki filtrujące, takie jak Brita, dostarczają czystą wodę pitną w kilka sekund, ale jest to tez zależne od stopnia zużycia filtra. Im wkład Brita jest pełniejszy zanieczyszczeń, tym woda płynie wolniej. Najczęściej stosowaną technologią filtrów w filtrach dzbankowych jest granulowany węgiel aktywny. Małe ziarna węgla aktywnego zatrzymują duże zanieczyszczenia i uniemożliwiają ich przepływ przez filtr. Jednocześnie węgiel aktywny pochłania wszelkie zanieczyszczenia, takie jak chlor, rtęć i ołów.

 

Największą zaletą pracy z filtrem Brita dzbankowe jest to, że jego skuteczność filtracji jest znacznie lepsza niż w przypadku większych jednostek montowanych na kran. Dłuższy czas wewnątrz wkładu filtrującego sprawia, że ​​jest on w stanie usunąć z wody więcej nieprzyjemnych smaków i zapachów.

 

Udostępnij

O autorze